7 מחזות הזמר הראשונים שנראה לאחר הסגר

8 חודשים ואנחנו ממשיכים לספור. 8 חודשים ללא תיאטרון. המצב קשה ועגום, אבל אני מעדיפה להיות אופטימית ולחשוב על היום המיוחל שבו נוכל לחזור למקום שבו חלומות מתגשמים. לשם כך ריכזתי את שבעת מחזות הזמר שאנחנו נרוץ לראות ברגע שאולמות התיאטרון יפתחו את דלתותיהם לרווחה. אציין שאני ממשיכה להיות אופטימית ורשימה זו נכתבה במחשבה שכל התיאטראות יפתחו, כולל התיאטראות העצמאיים.

שנתחיל?

7. חלומות של אחרים – תיאטרון השעה הישראלי

נכון, זה מחזמר לילדים ונוער, אבל אלו כל השירים הכי יפים של עידן רייכל המבוצעים על ידי קאסט צעיר ומרשים בערב אחד. לפני הקורונה ההצגה זכתה לרוץ פעם אחת בלבד ורק בגלל זה אנחנו מרגישים שזו חובה למלא את האולמות ברגע שניתן ולתת להם את התמיכה הראויה להם. "יש בי עוד כוח", "שבט אחים ואחיות", "לפני שייגמר" ועוד שירים רבים שיעבירו לכולנו צמרמורות ויעשו לנו טוב על הלב, גם אם מדובר בסיפור מוכוון לילדים.

6. העיר הזאת – תיאטרון האינקובטור

אני אודה ואומר שעוד לא צפיתי במחזמר הראפ המהולל, אבל ייאמר לזכותי שתכננתי ללכת ואז קורונה היכתה בנו. ההצגה תוכננה לעשות סבב הופעות אחרון לפני שהיא יורדת מהבמות אך סבב זה נקטע ויימשך כשניתן יהיה לחזור. אז אם לא בשביל הגאונות שביצירה, המקוריות שבראפ והסיפור המגניב, אז בגלל העובדה שאחרי הסבב הזה ההצגה תצא לגימלאות.

5. צ'פלין – תיאטרון תל אביב ותיאטרון חיפה

הקאסט בלבד מספיק לקבל ביקור במחזמר הזה, אבל חוץ מזה מי לא אוהב את צ'פלין החביב וישמח לשבת שעתיים וחצי במחזמר בהשראתו? אמנם העתיד של המחזמר נמצא בסימן שאלה (לא ידוע אם תיאטרון תל אביב יחזור) אבל יש בנו תקווה שנוכל לחזור ולראות את עופרי ביטרמן עם השפם והכובע האייקוני.

4. החיים הם קברט – תיאטרון הקאמרי

למה לבחור במחזמר אחד כשאפשר לקבל נגיעות מ-20 מחזות זמר שונים? החיים הם קברט הוא פשוט מופע אידיאלי למי שהתגעגע ממש ופשוט לא מסוגל לבחור במחזמר אחד. "קברט", "שיגעון המוזיקה", "שיער", "שלמה המלך ושלמי הסנדלר", "סיפור הפרברים" ועוד, והכל בערב אחד. אפשר כבר לקנות כרטיסים?

3. קליעים מעל ברודווי – תיאטרון הגשר

רק אני סופר מתרגשת לקראת העלייה של המחזמר הזה? לא בטוחה אם הם בכלל הספיקו לעלות מול קהל אבל אני בהחלט אעמוד בתור להצגות הראשונות שיפתחו ברגע שניתן. סרט שעבר לברודווי ועכשיו בארץ ועוד עם טלי אורן, יש עוד מה להוסיף?

2. אפס ביחסי אנוש – תיאטרון בית ליסין

יצירה כזו ישראלית היא פשוט גאווה למדינה ולכל חובבי התיאטרון בארץ ואי אפשר שלא לקפוץ ולצפות במחזמר המצליח ביותר השנה (או שנה שעברה?). קאסט מוכשר ברמות, שירים כיפיים ומצחיקים ואווירה ישראלית יגרמו לנו ללכת לצפות במחזמר פעם אחר פעם. אז אם עוד לא ראיתם, זו הדרך לצאת מהסגר, עם בדיחות שרק אנחנו מבינים.

1. מאמה מיה – תיאטרון הבימה

כל תקופת הקורונה הביאה הרבה רגעים עצובים ומעצבנים לחיינו ובגלל זה בחרנו במאמה מיה, הצגה כיפית וזורמת, למקום הראשון. שעתיים וחצי שאפשר להיכנס לעולם אחר, השונה אלפי שנות אור מהמציאות שלנו היום, עם שירים שאנחנו אוהבים ומכירים וסיפור שיביא אותנו לאי מרוחק ככל האפשר. ההצגה לא מחדשת כלום, היא לא הכי מצחיקה והיא גם לא הכי מרגשת, אבל היא תביא בדיוק את מה שאנחנו צריכים – ניתוק ונוסטלגיה. שירים ישנים משולבים בסיפור לא מציאותי הם התרופה שאני הייתי נותנת לכל אחד שיוצא מהסגר.

לא מסכימים איתנו? מוזמנים להצביע ולהשפיע!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *