עד קצה הקשת (הקאמרי) – מיה דגן ואיציק כהן עושים את זה שוב

עם סיפור חיים מעורר מחשבה ושירים מעוררי נוסטלגיה, "עד קצה הקשת" יגלה לכם את העולם הקשה של זמרת ותיקה שמנסה לעשות קאמבק.

לקניית כרטיסים

רדו לסוף הפוסט לראות את ציון הפלייבילס שההצגה קיבלה מאיתנו!

איך מעבירים סרט שלם על במה אחת

המחזה המוזיקלי "עד קצה הקשת", המציג בתיאטרון הקאמרי, מספר את סיפורה של ג'ודי גארלנד הזמרת הגדולה. ג'ודי, שהתחילה את דרכה כאליס בארץ הפלאות, יוצאת בקאמבק של סבב הופעות בן שישה שבועות בו היא נחושה להחזיר לעצמה את הקהל. אנו רואים אותה בסוויטה שלה במלון, נאבקת עם השדים שלה, לצד הארוס הצעיר החדש שלה והפסנתרן הותיק והנאמן.

המחזה הזה מציג אישה מסובכת ומתוסבכת, עם עבר קשוח וחיים לא קלים אבל יחד עם זאת היא עדיין מלאת אש ועוצמה ונחושה להמשיך ולקבל את אהבת הקהל. מדובר באישה שתמיד תרדוף אחרי מי שיראה לה אפילו טיפת אהבה ולא תוותר על הבמה לא משנה מה זה ידרוש ממנה. חווית הצפייה במחזה היא לא קלה, שכן אנחנו רואים היאבקות פנימית שאינה פוסקת. ייתכן שחלקכם יזדהו עם המצב וחלק לא יבינו למה היא עושה זאת לעצמה.

לא אשקר, בשלב מתקדם בהצגה כבר נמאס לי מהתהפוכות החוזרות ונשנות שהגיבורה הראשית עוברת וכבר רציתי להמשיך הלאה. אך כמו שאנחנו רואים בהצגות אחרות, לפעמים צריך לעבור את המסע יחד עם הדמויות כדי להבין את הסוף, גם אם זה ארוך ומייגע לעתים. מה שכן, המסע הזה בהחלט שווה בכדי להגיע ל-10 דקות האחרונות של ההצגה שהותירו אותי בסערת רגשות והתפעמות רבה.

הביצוע שהקאמרי נתנו כאן הוא טוב, אפילו טוב מאוד. שני טור עשתה עבודה נהדרת עם התפאורה כך שהמעברים בין המלון להופעות חלקים ומרגשים. הבמה המסתובבת בהחלט מוסיפה לאווירה וההפתעות שבאות עם אלה רוזנצוויג מוסיפות עוד נפח לגרסה הצעירה של גארלנד. כמו כן, העיבודים המוזיקליים של אמיר לקנר מצוינים ועם הקול הנפלא של מיה דגן מחזירים אותנו כמה שנים טובות אחורה לתקופתה של ג'ודי. אחרון חביב, עידו רוזנברג, ובכן, אני כבר מעריצה שלו ויודעת שהוא בכיוון להיות אחד הבמאים החזקים של התיאטרון הישראלי.

מיה דגן בהופעת חייה

יחד עם כל מה שנאמר, אי אפשר להתעלם מכך שהמחזה הזה קם ונופל על מיה דגן והיא לא מאכזבת. דגן היא כבר מעצמה בארץ, הן בצד הקומי והן בצד הדרמטי, והיא נותנת את הופעת חייה בתור ג'ודי. על אף המעשים של דמותה, אי אפשר שלא להרגיש חמלה ואהבה כלפי הדמות הראשית המסכנה וההחלטות הגרועות שהיא קיבלה בחייה. וכמובן שלצד המשחק המצוין מיה דגן מוכיחה לנו שוב שהיא בהחלט יודעת לשיר, לשיר ולרגש תוך כדי, ומבחינתי שיוציאו אלבום מהמחזה הזה כדי שאוכל לשמוע את הביצועים של דגן שוב ושוב.

גם שאר חברי הקאסט עושים את עבודתם נאמנה ומספקים לדגן את התמיכה שהיא צריכה. הכימיה בין איציק כהן למיה דגן כזו טובה שאני מופתעת שלא עלו על זה לפני כן ושמו אותם ביחד בכל הצגה. לצידם ערן מור גורם לכם להתבלבל האם אנחנו אוהבים אותו או שונאים אותו, בדיוק כמו שצריך. ואחרונה חביבה, אלה רוזנצוויג מהפנטת עם השיער הג'ינג'י והקלילות על הבמה לצד החספוס של גארלנד הצעירה.

רק בקשה אחת אחרונה

העליתם הפקה כזו יפה על ג'ודי גארלנד, מתי יגיע תורה של עופרה חזה או ירדנה ארזי? גם גלי עטרי אפשרי או אם נלך רחוק אפילו האימפריה של נועה קירל תהיה מרעננת. מה עם השוואת ירדנה מול חזה לצד קירל מול ביטי? חשבתם על זה? כל מה שאני אומרת זה שעם כל הכבוד לגארלנד, היא לא משתווה למה שיש לנו בארץ ואני רק מחכה לראות הפקות חדשות כחול לבן. הפקות כאלו שאני כן ארגיש מחוברת אליהן וגאה בהן.

הציון שנתנו להצגה זו הוא:

"עד קצה הקשת" הוא מחזה מוזיקלי שנועד למיה דגן והיא נותנת בו את הופעת חייה, והכימיה בינה לבין איציק כהן במהלך ההצגה פשוט מהפנטת ושובה. על אף החלקים הרדומים במהלך המחזה שווה לצפות בו עד הסוף רק בשביל העשר דקות האחרונות שיעוררו בכם סערת רגשות.

לקניית כרטיסים למופע "עד קצה הקשת" לחצו כאן.

מחזות זמר בארץ