10 תפקידי הילדים הקשים ביותר בברודווי

ברודווי כבר מזמן אינו משחק רק של המבוגרים, וישנם ילדים רבים המגשימים חלום בגילאי 15, 10 ואפילו פחות ועולים על הבמה המבוקשת כמה פעמים בשבוע. כמובן שישנם חוקים האוסרים עליהם לשחק 8 הצגות בשבוע ובגלל זה חולקים כמה ילדים את אותו התפקיד. הדבר העיקרי שאסור לנו לעשות הוא לזלזל בהם, כי לעתים התפקידים שלהם קשים יותר משל המבוגרים והילד הוא זה שמחזיק את ההצגה. לכבודם ריכזנו לכם את עשרת התפקידים הקשים ביותר בברודווי לילדים:

10. פלסטוס – ג'ייסון

להיות ילד בהפקת מבוגרים זה קשה, אז להיות ילד בהפקת מבוגרים קטנה, כלומר הקאסט מורכב מ-7 שחקנים בלבד, זה עוד יותר קשה. פלסטוס זו לא הצגה קלה, עם נושאים מסובכים שמועברים בה, והילד מחזיק חלק מאוד גדול ממנה ולכן מי שממלא את התפקיד צריך להיות רציני ומוכשר.

9. עלובי החיים – גאברוש

עלובי החיים היא הצגה קשה בפני עצמה, הסיפור שלה לא קל וצריך להעביר את כל הרגשות בשירים ומלודיות, לכן הילד צריך להיות אקסטרה מוכשר בשביל לייצג את הסיפור כמו שצריך. לא רק זה, תפקידו של ג'בארוש אינו תפקיד קטן והוא מופיע במהלך קטעים רבים בהצגה ואף מביא נקודת מבט מיוחדת שאף אחד מהמבוגרים לעולם לא יוכל להביא.

שחקנים ידועים שעברו בתפקיד: ניק ג'ונאס, גייטן מזראטו (Stranger Things).

8. למצוא את ארץ לעולם לא – פיטר

תפקידו של פיטר בהצגה הוא המרכזי ביותר והוא מוביל אותה לא פחות משני המבוגרים שלצידו. הוא עובר תהליך מתחילת ההצגה ועד סופה ובכדי להבין את התהליך הזה ולבצע אותו השחקן הילד צריך להיות סופר דופר מוכשר ובוגר. ההצגה הזו ריגשה אותי ורבים אחרים כל כך ולשחקן של פיטר יש חלק גדול מזה, ומדובר בכבוד גדול לכל מי שישחק אותו אי פעם.

7. פאן הום – אליסון הקטנה

בשביל לשחק את התפקיד של אליסון הקטנה צריך בגרות והבנה של הסיטואציה וזה לא פשוט לילדה קטנה. הפרצוף של ההצגה היא אליסון הקטנה ובגלל זה הרבה מוטל על השחקנית שתגלם אותה, ככה שאי אפשר לקחת סתם מישהי, אלא צריך מישהי מדהימה שתוכל לעמוד בזה.

שחקנים ידועים שעברו בתפקיד: גבריאלה פיזולו (Stranger Things 3).

6. בית הספר לרוק – כל תפקידי הילדים הנגנים

ישנם מבוגרים שלא יכולים לשיר, לשחק ולנגן בו זמנית אז כשילדים עושים את זה אנחנו ישר מהופנטים. רמת המקצוענות של כל הילדים הנגנים מטורפת וזה בא עם יכולות שכל אחד מאיתנו רק חולם שיהיו לו. לא רק שהם צריכים לזכור מלא טקסט, הם צריכים לזכור את המילים לשירים ואת כל התווים! אני כבר 7 שנים מנגנת בגיטרה והאקורדים היחידים שאני זוכרת הם של "אילו ציפורים".

5. אוליבר – אוליבר

שם הדמות בטייטל #1- היתום שכולנו אוהבים ומאחלים לו משפחה אמיתית שתאהב אותו הוא תפקיד לא פשוט בכלל לילדים, במיוחד עם המבטא הבריטי שעל השחקן ללמוד. איכשהו גם חמידות יתר הוא קריטריון לתפקיד הזה…לנו זה רק מוסיף.

שחקנים ידועים שעברו בתפקיד: טום פלטצ'ר (מקפליי).

4. מרי פופינס – ג'יין ומייקל

במרי פופינס הילדים הם אלו שעושים את ההצגה ואפילו השחקנים המבוגרים מודים שהם עובדים הכי קשה, אפילו יותר מהם. השירים, הריקודים והמשחק הם משימה מאוד כבדה על הילדים ובגלל זה לכל הפקה יש 3 סטים של אחים שמתחלפים במהלך 8 ההצגות השבועיות. ראיתם את הריקוד של סופרקאליפרדג'יוליסטיקאקספיאלידושיס??

3. מטילדה – מטילדה

שם הדמות בטייטל #2- הדמות של מטילדה הקטנה כבר מזמן נכנסה לנו ללב, אבל מאז שפתחה בלונדון היא הרסה אותנו מחדש עם החמידות, החכמה והשנינות. התפקיד הוא אחד הקשים בתיאטרון כיום ולרוב היו 4 ילדות שחלקו אותו בתיאטרון. בכללי, היא כמעט ולא עוזבת את הבמה ונמצאת עליה מרבית ההצגה. למבוגרים זה קשה, אז איך ילדה מתמודדת עם זה? מדהים!

שחקנים ידועים שעברו בתפקיד: אונה לאורנס (אמהות רעות), קרי אינגרם (משחקי הכס).

2. אנני – אנני

שם הדמות בטייטל #3- כמה מכם ניסו לשיר את Tommorow ואף פעם לא הצלחתם להגיע לטונים הגבוהים? אז הילדה שמשחקת את אנני לא רק צריכה להביא את כל הקסם של הדמות לבמה, אלא גם לבצע את השיר הזה כל ערב! ועכשיו ברצינות, אנני זה תפקיד עם נעליים גדולות למלא ומי שמבצעת אותו לא רק צריכה לשיר ולרקוד אלא גם להביא את האנרגיות של פצצת האש הקטנה לבמה.

שחקנים ידועים שעברו בתפקיד: שרה ג'סיקה פארקר, לילה קרופורד (אל תוך היער).

1. בילי אליוט – בילי אליוט

שם הדמות בטייטל #4- הסיבה העיקרית שבילי עקף את כל קודמיו היא שכאן לא מדובר רק במשחק, הדורש להיכנס לנושא מורכב וילד מבולבל, אלא לעשות זאת תוך כדי ריקוד, ולא סתם ריקוד, ריקוד בלט. אה ושכחנו גם שהוא צריך לדבר במבטא ספציפי ולשיר ישר אחרי שהוא רקד. איך ילד אחד מסוגל לעשות הכל?

שחקנים ידועים שעברו בתפקיד: טום הולנד (ספיידרמן), דין צ'רלס צ'פמן (משחקי הכס, 1917).

לא מסכימים איתנו? מוזמנים להצביע ולהשפיע!