The Phantom of the Opera- פנטום האופרה

לקניית כרטיסים לניו יורק!

לקניית כרטיסים ללונדון!

אז על מה כל המהומה?- עלילת ההצגה:

בית האופרה נרדף זה שנים על ידי פאנטום האופרה, דמות אפלה או רוח הנמצאת בבית האופרה ומשרה אימה ופחד על כל העובדים בו. כבר שנים שהפאנטום מתחזה למלאך המוזיקה ומלמד את כריסטין דאה, בחורה צעירה וכישרונית, כיצד לשיר. בשל "תאונה" עם הזמרת הראשית של האופרה כריסטין מקבלת הזדמנות לשיר בפני הקהל והוא נשבה בקסמיה. הפאנטום מצווה שלל פקודות על המנהלים, אחת מהן היא שכריסטין תככב בתפקיד הראשי. המנהלים, שהינם חדשים בתפקידם, אינם מוכנים ללכת בדרכם של המנהלים לפניהם ומסרבים לפקודותיו של הפאנטום. זאת ועוד, ראול, חבר ילדות של כריסטין, מתאהב בה בעוד שהפאנטום בעצמו מאוהב בה. מכאן העלילה רק מסתבכת ובמרכז כל הסיפור נמצאת כריסטין התמימה שרק רוצה לממש את אהבתה לראול.

עם ילדים או בלי ילדים?- קהל היעד:

לא ממליצה לבוא עם ילדים קטנים שכן יש בהצגה פן אפל המציג רצח ואלימות שאינה ראויה לילדים קטנים. כמובן שהאלימות המעורה במחזה אינה קשה מדי אך איני חושבת שילדים יתחברו לסיפור האהבה הטרגי של המחזמר.

זיופים או מזמורים?- קצת על השירים:

את כלל השירים הלחין אנדרו לויד וובר והמילים נכתבו על ידי צ'ארלס הארט וריצ'רד סטילגו. כלל השירים הינם בסגנון אופרה ומשלבים מוזיקה גותית מעט. להלן כמה מהשירים המפורסמים ביותר:

מה קורות חייה?- היסטוריית ההצגה:

המחזמר הועלה לראשונה ב-1986 בהתבסס על הרומן מאת גסטון לרוקס. את ספר ההצגה כתבו אנדרו לויד וובר וריצ'רד סטילגו שכתבו גם את השירים למחזמר יחד עם צ'רלס הארט. המחזמר עלה בווסט אנד ב-1986 ובברודווי ב-1988 ורץ עד היום, מה שמקנה לו את תואר ההצגה שרצה הכי הרבה זמן בברודווי. בהפקה המקורית הופיעו מייקל קראפורד, שרה ברייטמן וסטיב ברטון ומאז עברו במחזמר שחקני רבים טובים ומוערכים. המחזמר פתח הפקות שונות בכל רחבי העולם, מהמזרח הרחוק ועד אירופה ובכל רחבי ארה"ב.

המחזמר הועמד לארבעה פרסי אוליבייה וזכה בשלושה מהם: במחזמר הטוב ביותר, בשחקן הראשי הטוב ביותר למייקל קרופורד ובמחזמר הפופולרי ביותר בשנת 2002. בנוסף, הוא הועמד ל-10 פרסי טוני וזכה ב-7 מהם, כולל המחזמר הטוב ביותר, השחקן הראשי הטוב ביותר למייקל קרופורד והשחקנית הטובה ביותר לג'ודי קיי.

אם אתם אוהבים מבט לאחורי הקלעים, אתם מוזמנים לצפות בסדרת הוידאו הבאה שמובילה סיירה בוגס-

שווה או לא שווה?- המלצת המערכת:

פאנטום האופרה הינו אחד מהמחזות זמר הוותיקים ביותר בברודווי ובווסט אנד. המחזמר מפורסם מאוד ומצליח מאוד על כן אני לא יכולה שלא להמליץ עליו. יש לציין שמי שלא מתחבר לאופרה עדיין יכול להנות מההצגה שכן היא אמנם סובבת סביב האופרה אבל הסיפור שלה עמוק ומרתק ומחפה על המוזיקה, במידה ואתם לא אוהבים אותה.

כיצד קונים כרטיסים?- הסבר מפורט:

לקניית כרטיסים לניו יורק:

בכדי לקנות כרטיסים עליכם לעבור כמה שלבים:
1. להיכנס ללינק הנ"ל, בחרו את התאריך בו אתם מעוניינים. לאחר מכן, בחרו את סוג הכרטיס אותו אתם רוצים, שימו לב לאזורים השונים על פי המפה- על כל כרטיס כתוב לכם האזור בו הוא נמצא והשורה וכך תוכלו לבחור אותו. יש לכם אפשרות לבצע סינון לפי מחיר או אזור למען נוחיותכם, ובמפות מסוימות ניתן ללחוץ על האזור הרצוי והסינון יתבצע מעצמו, כך ששווה לכם לנסות.

שימו לב- ליד מספר הכרטיסים הפנויים מופיע דרך משלוח הכרטיסים, במידה ואתם מעוניינים בכרטיסים במידית בחרו Electronic או Instant Download. להלן מקרא לאולם בניו יורק:

 

majestic

2. לאחר לחיצה על הכרטיס הרצוי יפתח חלון נוסף המסכם את פרטי הכרטיס ובו תוכלו לבחור את מספר הכרטיסים הרצויים. לאחר הבחירה לחצו על Go to Checkout.

3. לאחר האישור תיאלצו להירשם לאתר או לעבור כאורח. לאחר ההרשמה יפתח חלון שיבקש את פרטי התשלום, שימו לב שאפשר לשלם גם דרך PayPal. אחרי שהכנסתם פרטי תשלום תקבלו סיכום של הקנייה, כולל דרך משלוח ותאריך הגעת הכרטיסים במידה ובחרתם במשלוח דואר (UPS).

4. וזיהו, תהנו בהצגה!

 


לקניית כרטיסים ללונדון:

בכדי לקנות כרטיסים עליכם לעבור כמה שלבים:

1. יש ללחוץ על הלינק הנ"ל ולבחור מספר כרטיסים ולאחריה ללחוץ על "Find Tickets". בעמוד הבא תוכלו לבחור לראות את ההצגות לפי מחיר (From Prices) או לפי תאריכים (Show Times). יש אופציה של סינון לפי חודש מעל טבלת התאריכים.

2. אחרי שבחרתם תאריך תקבלו מיפוי של האולם, שם תוכלו לבחור את הכיסאות המדויקים בהם אתם מעוניינים. שימו לב שאם אתם מעוניינים לשנות את מספר הכרטיסים או התאריך, יש לכם אופציה בצד ימין של המסך לשנות זאת. אחרי שבחרתם את הכיסאות הספציפיים לחצו על הכפתור "Confirm Seat Location" בתחתית המפה של האולם. שימו לב שהבמה נמצאת בצד התחתון של המפה באתר.

3. בשלב זה הגעתם לסל שלכם, ממנו תוכלו לצאת ולהוסיף עוד הצגות (בכפתור למטה של Carry On Shopping), לקנות הגנה לכרטיסים כך שלא תצטרכו לשלם דמי ביטול או להמשיך לקופה על ידי לחיצה על "Proceed to Checkout" שמופיע בכתום למעלה או למטה.

4. לאחר שתכניסו את המייל שלכם תעברו לשלב שבו תוכלו לראות את דרך המשלוח. שימו לב לדרכים השונות- יש אופציה של משלוח לכתובת בבריטניה, דרך המייל ועוד. ייתכן תשלום נוסף לדרכי משלוח שונים אבל הוא לא אמור להיות יקר במיוחד.

5. שלב התשלום- יש להכניס את כל הפרטים שלכם ושל כרטיס האשראי ולשלם. לאחר מכן, תקבלו אישור במייל שאכן ההזמנה התקבלה. את הכרטיסים ניתן לאסוף במלון (אם הכנסתם את הפרטים) או בקופות ביום האירוע על שמכם (אל תשכחו להביא את כרטיס האשראי ותעודה מזהה) או לפי מה שביקשתם בעת ההזמנה.

6. זהו! תהנו בהצגה!

לקניית כרטיסים לניו יורק!

לקניית כרטיסים ללונדון!