The Lion King – מלך האריות

אז על מה כל המהומה?- עלילת ההצגה:

מבוסס על הסרט המצויר עם אותו השם, ההצגה מגוללת את סיפורו של סימבה, הבן של המלך מופאסה, שעתיד לרשת את מקום אביו. לאחר שדודו סקאר רוצח את אביו וסימבה טועה לחשוב כי הוא האשם במותו הוא מגלה את עצמו מביתו. מהר מאוד סימבה נקלע למפגש לא נעים עם אוכלי נבלות אך טימון ופומבה, סוריקטה וחזיר יבלות, מצילים אותו ומגדלים אותו בביתם. האם סימבה יחזור לביתו ויירש את מקומו כמלך? האם יצליח להביס את סקאר?

עם ילדים או בלי ילדים?- קהל היעד:

עם ילדים ועוד איך! אין הרבה ילדים שלא ראו את מלך האריות וכעת זוהי הזדמנות נהדרת לראות את הסיפור בהופעה חיה.

זיופים או מזמורים?- קצת על השירים:

ובכן, רוב השירים לקוחים מהסרט עצמו כך שתוכלו לזמזם אותם תוך כדי ההצגה. להלן כמה דוגמאות לשירים בהצגה:

מה קורות חייה?- היסטוריית ההצגה:

ההצגה בוימה ע"י ג'ולי טיימור, השירים שנלקחו מהסרט נכתבו ע"י אלטון ג'ון וטים רייס והשירים שהתווספו להצגה נכתבו ע"י ליבו מ. והאנס זימר.

הופעת הבכורה הייתה בשנת 1997 ומאז ההצגה ממשיכה לרוץ והיא נחשבת לאחת ההצגות הפופולריות ביותר. כיום ההצגה הינה הרביעית מבין ההצגות שרצו הכי הרבה זמן בברודווי.

לאור ההצלחה ההצגה פתחה גם בלונדון בווסט אנד בשנת 1999 ועדיין רצה גם שם, ובנוסף, נפתחו הפקות של המחזמר בכל רחבי העולם, שלל סיורים ועוד.

ההצגה הועמדה ל-11 פרסי טוני וזכתה ב-6 פרסים, מביניהם: הכוריאוגרפיה הטובה ביותר, עיצוב התלבושות הטוב ביותר ובסופו של דבר המחזמר הטוב ביותר.

שווה או לא שווה?- המלצת המערכת:

כמובן ששווה! היינו ממליצים לכל מתחיל ברודווי לראות את ההצגה הזו כספתח והכרה של עולם התיאטרון בחו"ל. מדובר בהצגה קלילה עם סיפור מוכר והפקה אדירה להצגת הסיפור האהוב על כולנו. זה לא כזה פשוט להציג את עולם החיות על הבמה וההפקה של ההצגה הנ"ל הצליחו לעשות זאת בטוב טעם ובאמצעות דימיון רחב.

כיצד קונים כרטיסים?- הסבר מפורט:

לקניית כרטיסים לניו יורק:

1. לחצו על הלינק הבא ובחרו את התאריך בו אתם מעוניינים. לאחר מכן, בחרו את סוג הכרטיס אותו אתם רוצים, שימו לב לאזורים השונים על פי המפה- על כל כרטיס כתוב לכם האזור בו הוא נמצא והשורה וכך תוכלו לבחור אותו.

יש לכם אפשרות לבצע סינון לפי מחיר או אזור למען נוחיותכם, ובמפות מסוימות ניתן ללחוץ על האזור הרצוי והסינון יתבצע מעצמו, כך ששווה לכם לנסות.

שימו לב- ליד מספר הכרטיסים הפנויים מופיע דרך משלוח הכרטיסים, במידה ואתם מעוניינים בכרטיסים במיידית בחרו Electronic או Instant Download.

להלן מקרא לאולם בניו יורק:

minskoff

2. לאחר לחיצה על הכרטיס הרצוי יפתח חלון נוסף המסכם את פרטי הכרטיס ובו תוכלו לבחור את מספר הכרטיסים הרצויים. לאחר הבחירה לחצו על Go to Checkout.

3. אחרי האישור תיאלצו להירשם לאתר או לעבור כאורח. לאחר ההרשמה יפתח חלון שיבקש את פרטי התשלום, שימו לב שאפשר לשלם גם דרך PayPal. אחרי שהכנסתם פרטי תשלום תקבלו סיכום של הקנייה, כולל דרך משלוח ותאריך הגעת הכרטיסים במידה ובחרתם במשלוח דואר (UPS).

4. וזיהו, תהנו בהצגה!


לקניית כרטיסים ללונדון:

1. יש ללחוץ על הלינק הנ"ל ולבחור מספר כרטיסים, תאריך ושעה (אם יש כמה אופציות) וללחוץ על "Find Tickets".

2. אחרי שבחרתם תאריך תקבלו מיפוי של האולם, שם תוכלו לבחור את הכיסאות המדויקים בהם אתם מעוניינים. שימו לב שאם אתם מעוניינים לשנות את מספר הכרטיסים או התאריך, יש לכם אופציה בצד ימין של המסך לשנות זאת. אחרי שבחרתם את הכיסאות הספציפיים לחצו על הכפתור "Add To Basket" למטה בצד ימין. שימו לב שהבמה נמצאת בצד התחתון של המפה באתר, להלן המיפוי של האולם הנ"ל:

lyceum theatre

3. בשלב זה הגעתם לסל שלכם, ממנו תוכלו לצאת ולהוסיף עוד הצגות (בכפתור למטה של Carry On Shopping), לקנות הגנה לכרטיסים כך שלא תצטרכו לשלם דמי ביטול (Flexi Tickets), לבחור שיטת משלוח (איסוף בקופות התיאטרון היא השיטה המומלצת) או להמשיך לקופה על ידי לחיצה על "Proceed to Checkout" שמופיע בכתום למטה.

4. שלב הכנסת הפרטים – מייל, כתובת וטלפון.

5. שלב התשלום- יש להכניס את כל הפרטים של כרטיס האשראי ולשלם. לאחר מכן, תקבלו אישור במייל שאכן ההזמנה התקבלה. את הכרטיסים ניתן לאסוף בקופות ביום האירוע על שמכם (אל תשכחו להביא את כרטיס האשראי ותעודה מזהה) או לפי מה שביקשתם בעת ההזמנה.

6. זהו! תהנו בהצגה!