Chicago – שיקאגו

אז על מה כל המהומה?- עלילת ההצגה:

רוקסי הארט, נערת מקהלה, רוצחת את האהוב שלה ונשלחת לכלא נשים. שם היא פוגשת את ולמה ויריבות נוצרת ביניהן על אור הזרקורים. האם הן יימצאו זכאיות או אשמות? האם הן יצליחו לזכות באהדת הקהל?

עם ילדים או בלי ילדים?- קהל היעד:

כניסה מגיל 4 ומעלה. מומלץ ללכת עם בני נוער ומעלה. ילדים קטנים עלולים להשתעמם מפשטות ההצגה שלא לדבר על התלבושות הלא צנועות והסיפור הלא ממש חינוכי. אם אתם ממש רוצים שהם יפתחו לסיפור- תראו להם את הסרט קודם ורק אח"כ, על פי תגובתם, הביאו אותם להצגה.

זיופים או מזמורים?- קצת על השירים:

את שירי ההצגה כתבו ג'ון קנדר ופרד אב. בין השירים המפורסמים: All That Jazz, Cell Block Tango, Nowadays ועוד.
להלן כמה מהביצועים של השירים בהצגה ומחוצה לה:

מה קורות חייה?- היסטוריית ההצגה:

את ספר ההצגה כתבו פרד אב ובוב פוס. המחזמר מבוסס על הצגה עם אותו השם משנת 1926 שנכתבה על ידי מורין דאלאס ווטקינס על פשעים אמיתים ופושעים שהיא דיווחה עליהם בעיתונות. ההפקה המקורית פתחה בשנת 1975 בברודווי עם כוריאוגרפיה של בוב פוסי והועמדה ל-10 פרסי טוני אך לא זכתה באף אחד. לאחר מכן זכתה לשלל הפקות בלונדון, ברחבי ארה"ב ועוד. 

בשנת 1996 חזרה הפקה מחודשת של ההצגה, עם כוריאוגרפיה של אן ריינקינג ובבימויו של ולטר בובי. הפעם, ההצגה התקבלה באהדה רבה וצברה פופולריות רבה. היא הועמדה ל-8 פרסי טוני וזכתה בשישה מהם, ביניהם המחזמר הטוב ביותר, השחקן והשחקנית הראשיים הטובים ביותר והכוריאוגרפיה הטובה ביותר. שחקנים רבים מפורסמים עברו בהצגה זו כגון- ברוק שילדס, אלן טיק, אשר, אדם פסקל, אשלי סימפסון וסופיה ורגרה.

ההצגה זכתה לחזור גם לווסט אנד בשנת 1997 ונחשבת להצגה האמריקאית ששרדה הכי הרבה זמן בווסט אנד. היא הועמדה לשישה פרסי אוליבייר וזכתה בשניים מהם.

זוהי ההצגה השנייה במשך זמן הרצתה בברודווי, לאחר פאנטום האופרה הנמצא במקום הראשון.

שווה או לא שווה?- המלצת המערכת:

לחובבי הסרט, הסיפור והשירים- מומלץ ביותר. אין בהצגה הפרעות אחרות כגון: תפאורה או תלבושות מוגזמות, אלא רק תזמורת, שחקנים ורקדנים שמעבירים לכם את הסיפור בצורה הכי פשוטה וצנועה שיש.

בהפקה זו התזמורת נמצאת במעין סטנד על הבמה וכלל ההצגה מועברת ללא תפאורה ועם תלבושות שחורות בלבד, כך שאם אתם שם בשביל לשמוע את השירים- לכו על זה. אם פחות התחברתם לסיפור ולשירים ממליצה לכם ללכת על הצגה אחרת.

כיצד קונים כרטיסים?- הסבר מפורט:

לקניית כרטיסים לניו יורק:

בכדי לקנות כרטיסים עליכם לעבור כמה שלבים:
1. להיכנס ללינק הבא (באתר זה המחיר המוצג אינו סופי- ישנה עמלת מכירה נוספת בעלות של כ-25% מעלות הכרטיס), בחרו את התאריך בו אתם מעוניינים. לאחר מכן, בחרו את סוג הכרטיס אותו אתם רוצים, שימו לב לאזורים השונים על פי המפה- על כל כרטיס כתוב לכם האזור בו הוא נמצא והשורה וכך תוכלו לבחור אותו. יש לכם אפשרות לבצע סינון לפי מחיר או אזור למען נוחיותכם, ובמפות מסוימות ניתן ללחוץ על האזור הרצוי והסינון יתבצע מעצמו, כך ששווה לכם לנסות.

שימו לב- ליד מספר הכרטיסים הפנויים מופיע דרך משלוח הכרטיסים, במידה ואתם מעוניינים בכרטיסים במידית בחרו Electronic או Instant Download.

להלן מקרא לאולם בניו יורק:

Ambassador Theatre

2. לאחר לחיצה על הכרטיס הרצוי יפתח חלון נוסף המסכם את פרטי הכרטיס ובו תוכלו לבחור את מספר הכרטיסים הרצויים. לאחר הבחירה לחצו על Go to Checkout.

3. לאחר האישור תיאלצו להירשם לאתר או לעבור כאורח. לאחר ההרשמה יפתח חלון שיבקש את פרטי התשלום, שימו לב שאפשר לשלם גם דרך PayPal. אחרי שהכנסתם פרטי תשלום תקבלו סיכום של הקנייה, כולל דרך משלוח ותאריך הגעת הכרטיסים במידה ובחרתם במשלוח דואר (UPS).

4. וזיהו, תהנו בהצגה!


לקניית כרטיסים ללונדון:

1. יש ללחוץ על הלינק הנ"ל ולבחור מספר כרטיסים, תאריך ושעה (אם יש כמה אופציות) וללחוץ על "Find Tickets".

2. אחרי שבחרתם תאריך תקבלו מיפוי של האולם, שם תוכלו לבחור את הכיסאות המדויקים בהם אתם מעוניינים. שימו לב שאם אתם מעוניינים לשנות את מספר הכרטיסים או התאריך, יש לכם אופציה בצד ימין של המסך לשנות זאת. אחרי שבחרתם את הכיסאות הספציפיים לחצו על הכפתור "Add To Basket" למטה בצד ימין. שימו לב שהבמה נמצאת בצד התחתון של המפה באתר, להלן המיפוי של האולם הנ"ל:

3. בשלב זה הגעתם לסל שלכם, ממנו תוכלו לצאת ולהוסיף עוד הצגות (בכפתור למטה של Carry On Shopping), לקנות הגנה לכרטיסים כך שלא תצטרכו לשלם דמי ביטול (Flexi Tickets), לבחור שיטת משלוח (איסוף בקופות התיאטרון היא השיטה המומלצת) או להמשיך לקופה על ידי לחיצה על "Proceed to Checkout" שמופיע בכתום למטה.

4. שלב הכנסת הפרטים – מייל, כתובת וטלפון.

5. שלב התשלום- יש להכניס את כל הפרטים של כרטיס האשראי ולשלם. לאחר מכן, תקבלו אישור במייל שאכן ההזמנה התקבלה. את הכרטיסים ניתן לאסוף בקופות ביום האירוע על שמכם (אל תשכחו להביא את כרטיס האשראי ותעודה מזהה) או לפי מה שביקשתם בעת ההזמנה.

6. זהו! תהנו בהצגה!