The Book of Mormon – ספר המורמונים

אז על מה כל המהומה?- עלילת ההצגה:

ההצגה בוק אוף מורמן מגוללת את סיפורם של שני מסיונרים- פרייס וקונינגהאם והחיבור המוזר ולא טבעי של שניהם. פרייס הינו אחד המסיונרים המוצלחים- הוא חכם, מאמין בדת ומוכן בדרכו ללכת ולהפיצה בעולם, ולעומתו יש את קונינגהאם- אחד המסיונרים הלא יוצלחים שבקושי זוכר את סיפורו של מנהיגו הרוחני. יחד הם נשלחים לאוגנדה שבאפריקה ושם הם מתחילים את שליחותם. ההצגה מלווה אותנו בדרכם הקשה של שני המסיונרים לנסות ולהשתלב בקהילה האוגנדית, בהכרתם את האוכלוסייה והמצב הקשה שבאפריקה שכולל מלחמות, עוני ואיידס- והכל בדרך קומית ומצחיקה במיוחד.

עם ילדים או בלי ילדים?- קהל היעד:

בהחלט בלי ילדים. מדובר בהצגה מהיוצרים של סאות' פארק ומכאן נובע שישנם הרבה גסויות בהצגה ובדיחות שילדים פשוט לא יבינו. ההצגה מיועדת לילדים בוגרים ומעלה (16+) ובכלל לא ראויה לילדים קטנים. ההצגה מאוד מומלצת למבוגרים שאוהבים לצחוק.

זיופים או מזמורים?- קצת על השירים:

את ההצגה כתבו יחד היוצרים של סאות' פארק והיוצר של הצגה אחרת מפורסמת- Avenue Q. מכאן נובע שרוב השירים כתובים בהומור, לחן קליט וחביב והרבה בדיחות שמצויות בין השורות.

מה קורות חייה?- היסטוריית ההצגה:

את ההצגה כתבו בשיתוף פעולה טריי פארקר, רוברט לופז ומאט סטון. פארקר וסטון הינם היוצרים והכותבים של הסדרה המצוירת המצליחה "סאות' פארק" ולופז הינו אחד היוצרים של ההצגה המצליחה Avenue Q. יחד הם כתבו את סיפור ההצגה ואת כלל השירים ובשנת 2011 ההצגה התחילה את הופעותיה בברודווי שבניו יורק.

הקאסט המקורי של ההצגה כלל את אנדרו ריינולדס בתור המסיונר פרייס ואת ג'וש גאד בתור המסיונר קונינגהאם. עוד מתחילת דרכה ההצגה קיבלה ביקורות מדהימות והקהל החל לזרום בהמוניו.

ההצגה נהייתה כה פופולארית שהיא יצאה לסבב הופעות ברחבי ארה"ב בשנת 2012, התחילה הפקה נוספת בשיקאגו ב2012-2013, פתחה גם בווסט אנד שבלונדון ב2013 ויצאה לסבב הופעות נוסף ב2013.

ההצגה זכתה בטקס פרסי הטוני (פרס התיאטרון בניו יורק) בשנת 2011 ב-9 פרסים: המחזמר הטוב ביותר, הספר הטוב ביותר למחזמר, המוזיקה המקורית הטובה ביותר, שחקנית המשנה הטובה ביותר, הבימוי הטוב ביותר של מחזמר, התזמורת הטובה ביותר, התפאורה הטובה ביותר, התאורה הטובה ביותר והעריכת מוזיקה הטובה ביותר. ההצגה זכתה גם בפרסי האוליבייר שבלונדון ב-4 פרסים וזוכה להצלחה רבה בכל העולם.

שווה או לא שווה?- המלצת המערכת:

שווה ביותר!!!!!!! מדובר בהצגה קומית שפשוט אי אפשר להפסיק לצחוק במשך שעתיים וחצי. כלל השירים גורמים לך לבכות מרוב צחוק, השחקנים מגוונים ומוכשרים והסיפור פשוט קורע את הלב. בהצגה ישנם כל כך הרבה ניואנסים קטנים שגם אם לא מבינים את כולם עדיין נהנים מכל רגע ולא רוצים שההצגה אי פעם תיגמר.

יש לציין שגם אם אתם לא בקיאים באנגלית עדיין אפשר להנות ממנה ולהבין את רוב הבדיחות.

כיצד קונים כרטיסים?- הסבר מפורט:

לקניית כרטיסים לניו יורק:

בכדי לקנות כרטיסים עליכם לעבור כמה שלבים:
1. להיכנס ללינק הנ"ל (באתר זה המחיר המוצג אינו סופי- ישנה עמלת מכירה נוספת בעלות של כ-25% מעלות הכרטיס), בחרו את התאריך בו אתם מעוניינים. לאחר מכן, בחרו את סוג הכרטיס אותו אתם רוצים, שימו לב לאזורים השונים על פי המפה- על כל כרטיס כתוב לכם האזור בו הוא נמצא והשורה וכך תוכלו לבחור אותו. יש לכם אפשרות לבצע סינון לפי מחיר או אזור למען נוחיותכם, ובמפות מסוימות ניתן ללחוץ על האזור הרצוי והסינון יתבצע מעצמו, כך ששווה לכם לנסות.

שימו לב- ליד מספר הכרטיסים הפנויים מופיע דרך משלוח הכרטיסים, במידה ואתם מעוניינים בכרטיסים במידית בחרו Electronic או Instant Download.

  • באתר הנ"ל המחירים זולים יותר אך לא ניתן לבחור את המקום המדויק אלא רק את האזור, לבחירתכם. הכרטיסים דרך אתר זה יחכו בקופות התיאטרון.

להלן מקרא לאולם בניו יורק:

EUGENE O'NEILLTHEATRE

2. לאחר לחיצה על הכרטיס הרצוי יפתח חלון נוסף המסכם את פרטי הכרטיס ובו תוכלו לבחור את מספר הכרטיסים הרצויים. לאחר הבחירה לחצו על Go to Checkout.

3. לאחר האישור תיאלצו להירשם לאתר או לעבור כאורח. לאחר ההרשמה יפתח חלון שיבקש את פרטי התשלום, שימו לב שאפשר לשלם גם דרך PayPal. אחרי שהכנסתם פרטי תשלום תקבלו סיכום של הקנייה, כולל דרך משלוח ותאריך הגעת הכרטיסים במידה ובחרתם במשלוח דואר (UPS).

4. וזיהו, תהנו בהצגה!


לקניית כרטיסים ללונדון:

1. יש ללחוץ על הלינק הנ"ל ולבחור מספר כרטיסים, תאריך ושעה (אם יש כמה אופציות) וללחוץ על "Find Tickets".

2. אחרי שבחרתם תאריך תקבלו מיפוי של האולם, שם תוכלו לבחור את הכיסאות המדויקים בהם אתם מעוניינים. שימו לב שאם אתם מעוניינים לשנות את מספר הכרטיסים או התאריך, יש לכם אופציה בצד ימין של המסך לשנות זאת. אחרי שבחרתם את הכיסאות הספציפיים לחצו על הכפתור "Add To Basket" למטה בצד ימין. שימו לב שהבמה נמצאת בצד התחתון של המפה באתר, להלן המיפוי של האולם הנ"ל:

prince-edward-theatre

3. בשלב זה הגעתם לסל שלכם, ממנו תוכלו לצאת ולהוסיף עוד הצגות (בכפתור למטה של Carry On Shopping), לקנות הגנה לכרטיסים כך שלא תצטרכו לשלם דמי ביטול (Flexi Tickets), לבחור שיטת משלוח (איסוף בקופות התיאטרון היא השיטה המומלצת) או להמשיך לקופה על ידי לחיצה על "Proceed to Checkout" שמופיע בכתום למטה.

4. שלב הכנסת הפרטים – מייל, כתובת וטלפון.

5. שלב התשלום- יש להכניס את כל הפרטים של כרטיס האשראי ולשלם. לאחר מכן, תקבלו אישור במייל שאכן ההזמנה התקבלה. את הכרטיסים ניתן לאסוף בקופות ביום האירוע על שמכם (אל תשכחו להביא את כרטיס האשראי ותעודה מזהה) או לפי מה שביקשתם בעת ההזמנה.

6. זהו! תהנו בהצגה!